Solakadam

Kasım Ayı, Yaklaşan Finaller ve Tatil!

Merhaba arkadaşlar,

Çok uzun olmayan bir ara oldu bu sefer. Yazalım bakalım neler olmuş görüşmeyeli.

İlk bahsetmeyi istediğim Vietnam konusu. Şimdi efendim ben Vietnam – Kamboçya ve Tayland içerikli hoş ve naçizane bir tur yapmayı planladım güzel kış tatilinde, 1 ay kadar bir süre. En uygun bilet vietnam varışlı olduğu için ve tükenmek üzere olduğu için derhal aldık biletleri. Nerden bilebilirdik ki Vietnam adlı yüce ülke Türkiye vatandaşlarına vize vermiyormuş!!! Halbuki kendilerini daha 50 yıl öncesinde derbeder eden Amerika’ya kucaklarını açarken…Bilemezdik tabi.. Neyse olan oldu, Vietnam havaalanından Kamboçya’ya direk geçiş yapmak düşecek bize de. Hayır anlamadığım şey karşılıklı konsolosluklarımız var. Madem böyle bir mevzu var konsolosluk niye? Hani duvarı yıktın pirketleri niye kırıyosun? Aynen bu mevzu..Neyse..

Bunun dışında Fuji dağının civarında bulunan 4 gölden biri olan Kawaguchiko’ya gittim. Japonya’da gördüğüm en güzel yerlerden biriydi diyebilirim. Fuji’yi her türlü açıdan görebildiğiniz bot turları mı dersiniz, teleferikle civar tepelere çıkmak mı dersiniz..Türlü imkan var. Gerçekten bir doğa harikası. Ayrıca bu sayede Japonlar için Fuji dağının niye bu kadar önemli olduğunu anladım. Adamların en güzel manzarası, tabi ki sevecekler.

Bunun dışında Kawaguchiko’da 2. bir harika olan Fujikyu Highland’e gittim. Bahsettiğim mekan olağanüstü bir eğlence parkı. Dünyada sayılı yükseklik ve hızda rollercoasterlara evsahipliği yapıyor. Örnek vermek gerekirse dünyanın en çabuk hızlanan rollercoaster’ı burada. Adı dodonpa ve mevzubahis rollercoaster 172 km hıza 1.8 saniyede ulaşıyor. Evet denedim, ve hayatımdaki en eğlenceli deneyimlerden biriydi. Tırstım mı? Tırsmadım desem büyük yalan. Detaya girmeyelim. 😀 Bunun dışında eejanaika adlı akıldışı bir rollercoaster daha vardı ki hakkında yorum yapmayacağım, çok merak eden youtube a girsin ve kendisi görsün. Ona da bindim, 1 dakika’nın insana 1 saat gibi geldiği sayılı zamanlardandır diyebilirim. Ama hepsinden ötesi lanetli hastane diye bir mekan var ki… Kısaca özetlemek gerekirse, loş ışıklı, içinde en felaket makyajlarla sizi korkutmaya çalışan doktorlar ve hastalarla dolu leş bir mekan. Dünyanın en büyük korku tüneliymiş, girdikten sonra öğrendim. İşin en kötü yanı bir vagonda falan değilsiniz, gayet ayaklarınız üzerinde, en sağlam makyajlar ve ses efektleriyle süslenmiş bir korku tünelinde 30 dakika kadar yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz. Hakikaten izlediğiniz en pis korku filminin içinde olduğunuzu düşünün, öyle bir ambiyans yaratmış adamlar. Velhasıl cidden bu da harika bir tecrübeydi. Kısaca, Japonya’ya yolu düşen herhangi biriniz Fujikyu highland’e uğramazsa çok şey kaybeder diyebilirim. Anlattıklarım dışında daha zilyon tane atraksiyon var zira.

Kısaca son gelişmeler bunlar. En kısa zamanda daha önceki yazılar da dahil olmak üzere fotoğraflar ekleyeceğim. Ayın 16 sına kadar finallerim olduğunu varsayarsak…Velhasıl, Aralık içinde hallolcaktır diye düşünüyorum. Blogumuz çok daha çekici bir hale gelecek fotoğraflarla beraber 🙂

Kalın sağlıcakla.

Sıradaki yazıda görüşmek üzere!


Kasım Ayı, Yaklaşan Finaller ve Tatil! İÇİN YAPILAN YORUMLAR

2 yorum for “Kasım Ayı, Yaklaşan Finaller ve Tatil!”

 1. Hey Mete,

  Selamlar nasilsin?
  Ben gecenlerde bir arkadasinla tanistim Peter from Litvanya.Benimle ayni barda calisiyor ara sira.Ben Istanbuldan Hirakata da yasiyorum.Japonyaya geleli cok olmadi,ogreniyoz bir cok seyi.
  Goruselim bir ara.
  Take care

  Gönderen Mehmet | Aralık 21, 2009, 17:54
 2. selamlar mehmet, evet ben de petras ve emilio dan ismini duydum, hatta bana ulaşman için telefonumu iletmesini söylemiştim emilio ya ama bir aksilik oldu sanırım.benim numaram 08031154844 ve telefon mailim [email protected] ama 1 aylığına kamboçya ve tayland a gidiyorum o yüzden 23 ocağa kadar servis dışıyım 🙂 ama dönünce muhakkak görüşelim. kendine dikkat et, görüşmek üzere.

  Gönderen solakadam | Aralık 23, 2009, 00:47

Yorum Yaz!

Künye

Kasım Ayı, Yaklaşan Finaller ve Tatil!
Aralık 4, 2009
2 Comments, Yorum Yaz!

Etiket Bulutu

Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ